zboží s duší orientu

Amulety

Amulety a talismany - Symboly

pentagram

Pentagram - významné magické znamení, zvané „planoucí hvězda mágů“ nebo také „muří noha“. Jeho trojúhelníkové prvky představují čtyři živly a ducha. Trámce symbolizují sepětí, provázanost, neměnnost. Někdy bývá opsán božským jménem

Tetragrammaton, případně JHVH. V současné době je symbolem řádu zednářských lóží a hermetických společenství. Zároveň zobrazuje rozkročenou lidskou postavu v okruží a symbolizuje tak osobu nositele talismanu pod ochranou kruhu. Poskytuje nejvyšší ochranu a přináší sílu a poznání.

 

Hexagram, neboli Šalamounovo znamení, je hermetickým symbolem života, významným magickým znamením a symbolem makrokosmu. V alchymii je hexagram symbolem „mystické svatby“, neboť vyjadřuje prostupování a spojení živlů ohně (hrotem nahoru směřující trojúhelník) a vody (dolů směřující trojúhelník) ve vztahu k sedmi planetám klasické astrologie (šest planet na hrotech a Slunce uprostřed). Hexagram je také relativně novým znamením židovstva (Davidova hvězda), avšak byl znám již ve staré Indii, Egyptě a Májské kultuře. Amulet poskytuje ochranu, přináší fyzické zdraví a harmonii do duše.

Delfín je symbolem, svobody, moře, přátelství. Delfíni žijí v harmonii s mořem, jsou inteligentní a jsou schopni přátelství bez odměny. Ve velkých skupinách často zaútočili na žraloka, který se příliš přiblížil k loďkám rybářů. Naše mysl je svobodná, nikoho neomezujeme, ale umíme ochránit i naše vlastní hranice a svojí svobodu. Známe cenu přátelství, žijeme v harmonii se světem. Amulet také poskytuje ochranu na cestách všeho druhu.

Irský kříž v sobě skrývá starodávný rovnoramenný kruhový keltský kříž, symbolizující spojení a rovnováhu fyzického (kříž) a duchovního (kruh) světa, a klasický tvar kříže křesťanského. Podle legendy tento kříž vymyslel sv. Patrik, aby tak demonstroval křesťanství, přijaté pohany uctívajícími sluneční božstvo. Pokud vyznáváte křesťanské hodnoty a zároveň silně vnímáte svoje propojení s přírodou, pak je tento ochranný amulet určen právě pro vás.

Strom je starodávný symbol lidského života a života vůbec, používaný mnohými kulturami. Zapouštíme kořeny hluboko do země, abychom dokázali pevně stát a bezpečně růst. Čerpáme životadárnou sílu Země a rozvíjíme se vzhůru ke Slunci. Naše plány a projekty sahají možná až do oblak, ale zároveň jsou pevně ukotveny v realitě a díky tomu mohou být zdárně uskutečněny. Amulet nás podporuje v růstu ať už osobním, duchovním či profesionálním.

Velrybí ploutev je symbolem ochrany. Výskyt mnoha velryb často znamená absenci žraloků. Jsme pod mateřskou ochranou velké, silné, ale zároveň citlivé a empatické velryby. Amulet je vhodný pro ty, kdo cítí potřebu takového druhu ochrany nebo si naopak přejí tyto vlastnosti u sebe rozvíjet. Je to velmi vhodný dárek pro někoho, koho chceme chránit (děti a podobně). Poskytuje také ochranu na cestách všeho druhu.

Hamsa - nebo také Khamsa, Hamsa je starobylý amulet, velice populární v zemích Blízkého a Středního východu. V islámských zemích se nazývá také Ruka Fatimy, Oko Fatimy - dcery Mohammeda, v judaismu Ruka Miriam - sestry Mojžíše a Árona, avšak pravděpodobně pochází ještě z předžidovského období. Podle arabské legendy Fatima ochránila svého otce před zákeřným šípem. Otrávený šíp bohužel uvízl v její dlani a způsobil jí smrt. Všude, kde se tento amulet používá, slouží jako ochrana proti zlým silám, dodává pozitivní energii, přináší štěstí, zdraví a blahobyt.

Rybí kostra je amulet pro štěstí, pokud nejste ryba.

List je přívěšek pro milovníky přírody.

Dva hadi, kteří v tomto tantrickém vyobrazení symbolizují kosmickou energii, se obtáčejí okolo neviditelného lingamu (falus). V sanskrtu se tato forma univerzální energie nazývá kundalini. Vitální proud probuzené kundalini stoupá podél páteře centrálním jemnohmotným kanálem „sušumna“ vzhůru do mozku. Nalevo je měsíční kanál „ida“, napravo sluneční „pingala“. Tyto tři kanály se opět setkávají v oblasti obočí. Amulet přináší zdraví, vitalitu a tantrikům není třeba vysvětlovat, co všechno ještě.

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.