zboží s duší orientu

Co vás zajímá

Proč nakupovat u nás

amulety maori komprV obchodě Batavia najdete nejen skvělý dárek pro svého nejbližšího, ale zároveň i cenově velmi příznivé dárky pro celou spoustu svých přátel. Nebo si jen uděláte radost hezkým šperkem, bytovou dekorací, zajímavým oblečením, či módním doplňkem. Troufáme si tvrdit, že jen obtížně najdete lepší místo pro výběr originálního dárku než jsou naše obchody. 

Lidem, kteří hledají něco nového a neotřelého, nabízí náš e-shop ( ale i kamenné obchody Batavia ) nepřeberné množství zboží, které nakupujeme v zemích

Číst dál...

Východní draci

drak vychodniNa Východě mají draci velmi dlouhou a rozmanitou symbolickou tradici. Nejčastěji je můžeme potkat v Číně, Japonsku a Koreji, dalším významným územím je pak Vietnam a Indonésie. Draci jsou součástí základních mýtů čínské i japonské civilizace.

Východní draci se připodobňují k silám přírody, k silám sice nebezpečným, ale nikoliv skutečně nepřátelským člověku. Nemají násilnickou a zlovolnou povahu jako jejich západní bratranci.

Číst dál...

Tři opice - Nevidím, Neslyším a Nemluvím

opice NNNSousoší tří opiček a k nim se pojící úsloví je v současné době populární v Asii i celém západním světě. Jejich nejstarší a zároveň nejznámější vyobrazení pochází ze 17. století a nachází se v japonské šintoistické svatyni Nikkó Tóšógú. Jsou ilustrací japonské slovní hříčy Mizaru, Iwazaru, Kikazaru“, což v překladu znamená „nedívej se, neposlouchej, nemluv“.

Číst dál...

Čínské mince hojnosti a ochrany

cinske mince 2Staré čínské mince jsou v současnosti oblíbeným amuletem - pro bohatství, ochranu, štěstí, lásku, plodnost, radost, energii, zdraví a další. Dokonce prý mají moc přinášet klidný spánek, dáme-li si je večer pod polštář.

Čínské mince mají symbolický význam. Jejich kruhový tvar představuje nebesa a čtvercový otvor zemi. Otvor - země je středem, kterým prochází osa spojující nebe se zemí, po níž probíhají "dračí síly", které minci oživují.

Číst dál...

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.