zboží s duší orientu

Hamaky

Hamaka

hamaka04b

Hamaka je nejen skvělá pro lenošení a zábavu, ale také kolikrát pomáhá při zapeklitých situacích, kdy marně hledáme suché a rovné místo ke spánku při outdoorových aktivitách. Důraz je kladen na maximální užitnou hodnotu, snadnou údržbu a odolnost, minimální hmotnost a rozměry v zabaleném stavu. Hamaka je určena k relaxaci či bivakování v přírodě. K zavěšení hamaky potřebujete

2 pevné body ve vhodné vzdálenosti od sebe. Sedět či relaxovat lze v libovolně prověšené hamace, pro spaní však hamaku napněte na minimální prověšení. Oba konce musejí být zavěšeny ve stejné výšce.

 

POUŽITÍ:Pro snadné, praktické a bezpečné zavěšování doporučujeme používat dva kusy 2 až 4 metrových tenkých lan dostatečné nosnosti (u kvalitních lan postačuje tloušťka 3mm), které v půlce přehněte a opatřete je uzlíky cca každých 10 cm.01_zaveseni_hamaky

Kolem místa zavěšení upevňujte lanka tzv. liščí smyčkou viz obrázek, která zabrání sklouznutí i na hladkém povrchu. Zavěste hák hamaky za některý z uzlíků tak, abyste dosáhli požadovaného prověšení. Za pomoci takto připravených lanek zavěsíte hamaku pohodlně, rychle a téměř kdekoliv.

01_navod_jak_ulehnout

Do hamaky ulehejte dle obrázků: 1.nejprve se přesvědčte, že je hamaka dobře upevněna a že nehrozí sklouznutí, 2. uchopte okraje hamaky, mírně je roztáhněte a usedněte do jejího středu. 3. za současného pootáčení se a ulehání na záda vložte nohy.

UPOZORNĚNÍ:

přesto, že naše hamaky jsou pevné, stabilní a bezpečné, nikdy je nepoužívajte v místech, kde by v případě pádu mohlo dojít k úrazu!

KAM VŠUDE S HAMAKOU?

Hamaky se používají nejčastěji v letních měsících nebo v teplých oblastech. Vysoké noční teploty se pohupováním v hamace změní v příjemný zážitek. Lze je však stejně dobře používat i v chladném období a zimních měsících a vyhnout se tak spaní na sněhu či ve vlhku. V těchto případech však doporučujeme vložit do hamaky 100-120 cm kus alumatky či karimatky. Stlačením spacího pytle totiž dochází ke snížení jeho tepelné izolace a nepříjemnému pocitu chladu v místech největšího stlačení (pod stehny, bedry a zády). Samozřejmě záleží na Vašem teplotním komfortu a teplotě vzduchu, foukání větru...

Pro bivakování či náročné cesty doporučujeme hamaku doplnit o rukávové tropiko s moskytiérou.  Což oceníte zejména v oblastech s výskytem moskytů.

Hamaky jsou vhodné i pro pouhou relaxaci. Můžou být i pěkným a vtipným doplňkem interiéru.

HAMAKY NABÍZÍME VE DVOU VELIKOSTECH:

HAMAKY rozbalené (cm) zabalené (cm) hmotnost (g)
SINGLE 130 x 250 18 x 15 x 10 460
DOUBLE 190 x 250 20 x 15 x 12 600

 

 

 

 

 

 

 

PRO KOLIK OSOB? Double hamaka je vhodná pro odpočinek a relaxaci dvou osob. Pro nocování jedné osoby poskytuje dostatečný komfort, možnost zabalení se, čímž je v teplých krajích i dostatečnou přikrývkou bez nutnosti dalšího vybavení. Hamaka King Size pak nabízí komfort k relaxaci celé rodině. Vždy respektujte nosnost hamaky.

MATERIÁL A ÚDRŽBA: Hamaka je vyrobená z kvalitní padákoviny (100% nylon), která je rychloschnoucí a nenáročná na údržbu. Materiál je pevný a odolný. Hamaky jsou kvalitně zpracované (na našich hamakách nenalezne křivé stehy). Hamaky jsou opatřeny provazy s nerezovými "S" háky k zavěšení.

Hamaky jsou velmi snadné na údržbu. Prát je lze pomocí běžných pracích prostředků při teplotě 40 stupňů Celsia. Nesušit v sušičce ani nežehlit. Hamaku lze impregnovat běžnými impregnačními prostředky.
Pozor na některé repelentní prostředky, které mohou hamaku poškodit. Pozor na ostré a špičaté předměty.

 

VYCHYTÁVKY: 1)Vtipným řešením je pevné připojení obalu k hamace, díky nemuž již nikdy nebudete hledat "ten zatracený futrál".

2)Součástí hamaky jsou provazy s nerezovými "S" háky k zavěšení. DSC_9752

3) Od nás dostanete 2x 3 m dlouhé pevné provazy k upevnění hamaky k opoře a návod k jednoduchému připevnění. Jediné, co potřebujete jsou přirozené či umělé možnosti zavěšení.

4) K hamace je možné dokoupit rukavovou moskytiéru.

 

Kupte si hamaku LAZY GEKO v našem e-shopu.

 

PŘEJEME VÁM MNOHO PŘÍJEMNÝCH ZÁŽITKŮ, POHODY A RELAXACE

 

 

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.