zboží s duší orientu

Hry a hlavolamy - návody

Conglak Kalaha

09_DJ1D300_83X16X11_DRKY_PR5CMA_8CMHra Conglak je určena pro dva hráče. Je rozšířená v Asii a můžete se s ní setkat i pod názvem kalaha. Hra je v krásném provedení z tropického dřeva akacie ve tvaru ještěra. Součástí je pytlík s mušličkama v počtu 98 kusů.

V minulosti byla hra oblíbená javánskými tanečnicemi, které tímto způsobem trénovaly své prstíky. Při tanci byla pružnost prstů tanečnic oceňována.

Hra je vhodná pro rehabilitaci prstů po zranění a pro rozvoj motorických vlastností. Hlavně se jedná o zábavnou hru, která nejen prospěje Vašim prstům, ale i Vašemu mozku.

1. Počet hráčů: 2

2. Cíl a průběh hry :Cílem hry je získat více kamenů v našem případě mušliček než soupeř. Každý má na své straně sedm hracích jamek a po pravé ruce velkou jamku zásobní. Oba hráči vloží do svých hracích jamek sedm mušliček (kuliček, kamínků). Začínající hráč vyjme z kterékoli z nich všechny mušličky a proti směru hodinových ručiček je po jedné vhazuje do jamek následujících, přičemž do své zásobní jamky odhazuje, do soupeřovy nikoli.

-   padne-li poslední mušlička do jamky, kde se nachazí minimálně ještě jedna mušlička, hráč tuto jamku vybere a pokračuje stejným způsobem dál.

-  skončí-li v prázdné jamce na své straně, vybere obsah protilehlé soupeřovy jamky a přemístí si jej do své jamky zásobní a pokračuje soupeř.

-  skončí-li v prázdné jamce na soupeřově straně, pokračuje soupeř.

-  skončí-li ve své zásobní jamce, pokračuje dál ze kterékoli své jamky.

3. Konec hry: Vítězí ten hráč, kterému se během hry podařilo nashromáždit ve své zásobní jamce více mušliček.

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.