zboží s duší orientu

Hry a hlavolamy - návody

Barikády

barricade1.Počet hráčů: 2 - 4

2. Hrací potřeby: 20 hracích kamenů, tzn. 5 kuliček od každé barvy, 11 barikád (bílé kuličky), 1 kostka, 1 hrací plán

3. Cíl hry: Tuto vzrušující hru vyhrává ten, kdo jako první dorazí jedním z kamenů do cíle.

4.Průběh hry:4.1. Příprava: Každý hráč si vybere 5 kamenů stejné barvy a umístí je na hrací ploše na startovní pozici. Všechny barikády se před začátkem musí umístit na

červená políčka hracího plánu.

4.2 Hra: Hráči hází kostkou popořadě. Hráč, který hodí nejvyšší číslo, začíná. Poté podle počtu bodů na kostce postupuje po hracím plánu. Barevná políčka na startu se nepočítají.

Postup: Kameny se mohou pohybovat všemi směry, v průběhu tahu však musejí dodržet stejný směr. V případě, že hráč hodí šestku, znovu nehraje. Kameny se nesměji setkat na jednom políčku, mohou se však obcházet, aniž by záleželo na jejich barvě, popř. vyhodit a vrátit soupeřův kámen na začátek hry. Hráč může mít ve hře všechny figurky najednou.

Barikády: Barikády jsou překážky, kterým se nedá vyhnout nebo je posunout. Pouze kámen, který vstoupí přímo na políčko s barikádou, jí může překonat, resp. přemístit na kterékoli jiné políčko. Barikády můžete využít jako překážek pro ostatní hráče i pro vlastní ochranu.

4.3. Taktika: Barikády je jednodušší překonat, postupujeme-li s více kameny najednou. Kameny ostatních hráčů mohou být nejlépe zastaveny jejich zablokováním z obou směrů.

5. Konec hry: Hráč, který dosáhne jedním z kamenů cíle, vyhrává. Aby se dostal do cíle, musí hodit přesný počet bodů, který mu do cíle zbývá.

 

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.