zboží s duší orientu

Rady a návody

Šátek na nošení dětí

Maminka nebo tatínek nesoucí miminko v šátku je v současné době již běžným jevem.

Mnoho z nás rodičů objevilo výhody, které nošení dětí v šátku nabízí. Nechceme rané dětství

našich potomků jen přežít, chceme si je užít a dovolit jim, aby si užili oni nás. Proto nosíme

děti v šátku. Je to příjemné a praktické.

 

Výhody nošení dětí v šátku

 

- při nošení dětí v šátku zažívá miminko pocit bezpečí a klidu

 

- díky tomu děti nošené v šátku lépe prospívají

 

- nošení v šátku, pokud je šátek uvázán správně, napomáhá správnému vývoji kyčelních kloubů

Číst dál...

Meditační koule

Historie
Čínské meditační koule jsou odpradávna proslavené jako jeden ze "tří pokladů" Baodingu. První výroba se datuje dynastií Ming (1368 – 1644). Původně to byly jednoduché, pevné, válcovité objekty, postupem času zahájili zruční čínští rukodělci zdobení povrchu koulí. Zároveň byla dovnitř koule implantována koule další, menší, která při pohybu rezonuje a vydává melodický zvuk.

O co jde
Každá ze dvou koulí rezonuje na různé frekvenci – jedna vydává hlubší Jin a druhá vyšší Jang tón. Působení koulí se násobí, když je v dlani otáčíte tak, aby se vzájemě nedotýkaly. Vzniká tak zvláštní napětí, vyvíjí se tlak na akupunkturní body a současně vydatně stahujete a uvolňujete svaly na prstech a celém předloktí. Rezonující zvuk působí přitom relaxačně. Masážní efekt pohybujících se kuliček tlumí bolest, potlačuje stres a stimuluje činnost životně důležitých orgánů.

Jak na to

Číst dál...

Aromalampa - jak si správně vybrat

04 N3G8570 01 aromalampa spirala 2Na co především koukat při výběru aromalampy? Kromě toho, že by se vám měla líbit, by aromalampa měla splňovat několik praktických kritérií. Zejména dbejte na dostatečnou velikost těla aromalampy s přiměřeným odvětráním. V příliš malém těle bez průduchů se teplota od hořící svíčky rychle šplhá do příliš vysokých hodnot.

Číst dál...

Vonné oleje

06 A20A002Použití éterických olejů je stejně staré jako lidé a jejich bolesti. Znaly je všechny dávné civilizace. Vůně rostlinných silic příznivě působí na náš nervový systém a emoce, podporuje imunitní systém a spouští ozdravný proces celého organismu.

Číst dál...

Rychlozápalné uhlíky

Rychlozápalné dřevěné uhlíky

uhliky_glodenriver_1o

Návod k použití:

Při použití pro vodní dýmku uchopte uhlík do kleští, zapalte jeho okraj a položte jej na sítko či děrovaný alobal na keramické korunce. Vyčkejte, dokud uhlík nepřestane jiskřit, až poté je připraven k použití. Pokud chcete uhlík uhasit, ponořte jej do do nádobky s vodou. Uhlíky jsou rovněž určeny pro pálení vonných směsí... Uhlíky skladujte v uzavřeném obalu na chladném a suchém místě.

Číst dál...

Henna

henna painting

Henna je asi 1.5 m vysoký keřík s tmavě zelenými podlouhlými listy, z kterých se vysušením a rozmělněním získává prášek pro barvení vlasů či pokožky.

V Evropě je henna známá spíše jako barva na vlasy, na středním východě se však používá i jako barvivo ke zkrášlení těla.

Číst dál...

Hakisak, Footbag, Hacky Sack

10_DJ1T200_DUHA_5X5_7KSHakisak, Footbag, Hacky Sack, Hakisák různé názvy pro moderní sport s malým míčkem vyplněným sypkou náplní (rýže, obilí, čočka, fazole nebo silikonové kuličky). S hakisakem vypilujete svou

Číst dál...

Jak prát nepálský textil

prani pradla india

 DOBRÁ RADA

Originalita našeho textilního zboží z Nepálu a částečně i Indonésie je vykoupena občasnou nestálobarevností použitých materiálů.

Aby Vám naše textilní výrobky sloužily co nejdéle, doporučujeme

Číst dál...

Didgeridoo

abor_ryba

Didgeridoo (Yidaki) je intonační dechový nástroj původních obyvatel severní Austrálie. Většinou se jedná o dřevěnou kónickou trubku dlouhou od jednoho do tří metrů.

Stáří tohoto hudebního nástroje se přesně neví, ale předpokládá se, že to je jeden z vůbec nejstarších dechových nástrojů na světě. Archeologické nálezy v oblasti Arnhem v Severním Teritoriu ukazují na stáří okolo 1500 let.

Číst dál...

Roztahovák - jak na to

mix_johanka1

Co je to roztahovák:

Jedná se o extravagantní ozdobu do ucha. Tato móda k nám přišla z afrického kontinentu, kde se tímto způsobem zkrášlují muži i ženy kmene Masajů. Dírky v jejich lalůčcích jsou někdy tak velké, že se do nich vejde i tenisák.

Číst dál...

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.