zboží s duší orientu

Rady a návody

Roztahovák - jak na to

mix_johanka1

Co je to roztahovák:

Jedná se o extravagantní ozdobu do ucha. Tato móda k nám přišla z afrického kontinentu, kde se tímto způsobem zkrášlují muži i ženy kmene Masajů. Dírky v jejich lalůčcích jsou někdy tak velké, že se do nich vejde i tenisák.

Roztahováky mají různé tvary: spirála, šnek, podkovička, háček, had, zub, tyčinka aj.  Materiály, z kterých jsou vyrobené, jsou rozmanité. Naše roztahováky jsou ručně vyrobené z přírodní rohoviny, kosti, dřeva nebo umělé hmoty Fimo.

 

Jak na to:01_R8E0019_1_2

Důležité je si vybrat správnou velikost roztahováku, mít správně propíchnutý ušní lalůček se zhojenou rankou a hlavně trpělivost.

Roztahováky se vyrábí v různých velikostech. Důležitý údaj pro výběr správného roztahováku je průměr v jeho nejširším bodě.  Začínáte-li, sáhněte po těch nejmenších (fimo 2 mm, kost bývá i tenčí). Dírka se zvětší přibližně cca o 1 mm za 1 měsíc (každý jsme jiný). Pokud po čase celý roztahovák protáhnete dírkou, je čas pořídit si roztahovák nový větší.

Ucho je dobré každý den před nasazením promasírovat olejem a věnovat mu zvýšenou hygienu. Na noc roztahovák vyndejte. Odpočine si váš ušní lalůček a roztahovák se nepoškodí. Důležité je být trpělivý a nepůsobit na sobě násilí. Postupujte pomalu a jistě. Nic neuspěchejte. Vyhnete se tak bolesti a komplikacím.

Pokud se Vám tato móda líbí, ale váháte, pořiďte si falešné roztahováky. Falešný roztahovák má dvě části spojené speciálním drátkem. Zvenčí vypadá, že máte v uchu velký roztahovák, přitom vaším ušním lalůčkem prochází jen tenký drátek, který ucho nedeformuje.

Přejeme mnoho obdivovatelů Vaší nové ozdoby....

Na našem e-shopu můžete koupit zde.

 

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.