zboží s duší orientu

Rady a návody

Hakisak, Footbag, Hacky Sack

10_DJ1T200_DUHA_5X5_7KSHakisak, Footbag, Hacky Sack, Hakisák různé názvy pro moderní sport s malým míčkem vyplněným sypkou náplní (rýže, obilí, čočka, fazole nebo silikonové kuličky). S hakisakem vypilujete svou zručnost, postřeh i motoriku.

Něco z historie: Hacky Sack vznikl v létě roku 1972. Jistý Mike Marshall vyrobil z fazolí zašitých do špičky ponožky novou hračku. Naučil se s ním pár triků. Jeho přítel John Stalberger, který byl po operaci kolena a hledal způsob pro rehabilitaci, se zapojil do hry. Hru nazvali, “Hack the Sack” (kopej pytel).

 

Co k tomu potřebujete: hakisak, kraťasy, tričko a tenisky s převázanými tkaničkami tak, aby vzniklo místo na 10_DJ1T200_OG_5KSnártu k zachycení hakisaku. Hrát se dá na poměrně malém prostoru na hladkém a neklouzavém povrchu (asfalt, mramor, parkety…).

Hakisak v ČR: V Česku se hra s hakisakem objevila v 90-tých letech po revoluci. O propagaci tohoto sportu se stará Česká footbagová asociace, která pravidelně pořádá Mistrovství republiky ve footbag freestyle i footbag net.

Soutěží se ve Footbag Freestyle, což  je artistická disciplína nebo ve  Footbag netu (síť). Footbag net je kurtová hra určena pro jednotlivce nebo dvojice, kde hráči kopou footbag přes 1,5 m vysokou síť.

 

Pusťte se směle do kopání pytle a když budete trénovat, trénovat a zase trénovat, tak třeba vyhrajete mistrovství světa.

Kup zde.


10_DJ1T200_RB_5KS

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdroj informací: http://www.footbag.cz   http://www.footbag.wbs.cz   http://www.hakisborci.estranky.cz

 

 

 

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.