zboží s duší orientu

Rady a návody

Lapače snů

 

Lapač snů

 

Podívejte se na širokou nabídku barev a velikostí lapačů snů

Lapač snů je indiánský talisman chránící nejen Váš spánek, ale především spánek Vašich dětí. Lapač snů je

tradiční talisman severoamerických indiánů národa Ojibwa ( Ojibwe, Ojibway, Chippewa ) jejichž území se nachází v okolí velkých jezer ( Kanada a U.S.A.). Původně byl lapač snů vrbová obruč, většinou tvaru kruhu, zřídka kapky, vypletená tenkým provázkem, připomínající pavučinu s korálkem ve středu, na kterou se přivazují jedinečné a vzácné předměty, většinou ptačí pera a korálky.

V posledních letech došlo k celosvětovému rozšíření lapače snů, a tak některé materiály byly nahrazeny dostupnějšími. Lapač snů se používá jako talisman zavěšený nad dětskou postelí, nebo v prostoru místnosti určené ke spánku, aby zachytával špatné sny a noční můry do své sítě. Dobré sny nechá lapač snů projít ke spícímu. S denním světlem se nakonec pochytané špatné sny a noční můry ze sítě lapače snů vytratí. Tato indiánská magie měla především ochraňovat spánek dětí a často je provázela až do dospělosti.

Poslední dobou se talisman lapač snů stal velmi populární po celém světě. Kupují ho nejen maminky pro své děti, ale často si lapač snů pořizují i profesionální řidiči, aby je ochránil před mikrospánkem a na odpočívadlech jim dopřál alespoň trochu kvalitního spánku.

Všem přejeme klidný spánek a příjemné sny.

hejno lapačů snů

 

 

lapac snu 800

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.