zboží s duší orientu

Rady a návody

Meditační koule

Historie
Čínské meditační koule jsou odpradávna proslavené jako jeden ze "tří pokladů" Baodingu. První výroba se datuje dynastií Ming (1368 – 1644). Původně to byly jednoduché, pevné, válcovité objekty, postupem času zahájili zruční čínští rukodělci zdobení povrchu koulí. Zároveň byla dovnitř koule implantována koule další, menší, která při pohybu rezonuje a vydává melodický zvuk.

O co jde
Každá ze dvou koulí rezonuje na různé frekvenci – jedna vydává hlubší Jin a druhá vyšší Jang tón. Působení koulí se násobí, když je v dlani otáčíte tak, aby se vzájemě nedotýkaly. Vzniká tak zvláštní napětí, vyvíjí se tlak na akupunkturní body a současně vydatně stahujete a uvolňujete svaly na prstech a celém předloktí. Rezonující zvuk působí přitom relaxačně. Masážní efekt pohybujících se kuliček tlumí bolest, potlačuje stres a stimuluje činnost životně důležitých orgánů.

Jak na to


Obě meditační koule vložíme do dlaně a rytmicky střídáme prsty tak, aby nám koule v dlani rotovaly a otáčely se kolem sebe. Snažíme se, aby se meditační koule vzájemně nedotýkaly. Pokročilejší mohou cvičit oběma rukama střídavě i najednou. Mohou také zkusit zvýšit počet koulí v jedné dlani.

Údržba
Meditační koule jsou kovové, proto by měly být uchovávány v suchu a čistotě. Ačkoli jsou vyrobeny z pevného materiálu, mělo by se předejít nárazům. Pokud meditační koule nebudeme delší dobu používat, lze doporučit jejich navoskování.

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.