zboží s duší orientu

Zajímavosti o zboží

Pneu zahradní nábytek

   01 M9Z1102 pneu kreslo SepangJedinečná příležitost pro milovníky rychlých i pomalých kol!

   Vyzkoušejte originální kolekci zahradního nábytku z recyklovaných pneumatik. Budete překvapeni, jak pohodlné a bezpečné mohou být i pneumatiky s nízkým vzorkem. 

Číst dál...

Šátek palestina

Palestina je již vžitým názvem pro šátek, který u nás už v dobách dávno minulých proslavil zejména vůdce palestinského Hnutí za osvobození Palestiny Jásir Arafat. Jeho fotogenickou tvář zdobí tento šátek téměř na všech fotografiích, které dokumentují život a dílo tohoto bojovníka za osamostatnění státu Palestina. Odtud také pochází jeho druhé nejčastější označení: arafat šátek. Historie šátku palestina však sahá mnohem hlouběji.

Od dávných dob používali obyvatelé Palestiny, ale samozřejmě i jiných arabských zemí, tento typ šátku pro ochranu před chladem, horkem či slunečním úpalem. První doklady o existenci šátku palestina v té podobě, v jaké jej známe teď, máme již z 30.let 20. století. Šátek palestina byl v té době využíván především zemědělci a lidmi pracujícími v povrchových dolech. Časem se šátek palestina stal běžným oděvním doplňkem všech Arabů. A jak si stojí šátek palestina dnes?

Číst dál...

Solná lampa

Solné svícny

Kamenná sůl doplňuje záporné ionty ve vzduchu, které ubývají působením průmyslových exhalací, výfukových plynů či cigaretového kouře. Tím se narušuje poměr kladných, záporných a neutrálních částic a člověk se cítí více duševně či fyzicky unavený. Z toho důvodu existuje velká potřeba doplňování záporných iontů. Svícny z kamenné soli mohou vzduch velmi účinně zlepšit, dodávají vzduchu čerstvost, která nás činí spokojenými.

Solné svícny jsou vyrobeny z kamenné soli / halitu s přídavky dalších látek, především oxidů železa. Tyto příměsi dodávají soli zlatavou barvu, která je právě pro solné lampy typická.

 

Co je to Kotoj?

kotoj_1

Už jste někdy zaslechli drobné šramocení v zásuvkách, pod skříněmi či ve spíži? Že ano? Tak to máte asi doma myši! Že je to u vás vyloučeno? Pak vás možná potkalo štěstí a ve vaší domácnosti se usídlil domácí

Číst dál...

Vodní dýmky

CO NÁS NA VODNÍ DÝMCE PŘITAHUJE?

typicka_kavarna_s_nezbytnymi_vodnimi_dymkami_v_centru_KahiryPůvodně vodní dýmka pochází z Indie, kde se objevila asi před třemi sty lety a rychle se rozšířila do celého arabského světa. Zavítáte-li třeba do Egypta, nabídnou Vám vodní dýmku v pouličních kavárničkách, barech, restauracích i v pěti

Číst dál...

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.