zboží s duší orientu

Zajímavosti o zboží

Co je to Kotoj?

kotoj_1

Už jste někdy zaslechli drobné šramocení v zásuvkách, pod skříněmi či ve spíži? Že ano? Tak to máte asi doma myši! Že je to u vás vyloučeno? Pak vás možná potkalo štěstí a ve vaší domácnosti se usídlil domácí

skřítek, a pokud máte opravdu velké štěstí, je to právě tvoreček v Asii nazývaný Kotoj.

Kotoj je asi 8 centimetrů vysoké stvoření s chlupatým tělíčkem, na hlavě má dva malé růžky, drobná veselá očka a protáhlou tlamičku, skoro jako zobák. Pečuje o radost a blahobyt domácnosti, ve které se mu zalíbilo.

Podle asiatů, stejně jako jiní domácí bůžci, spává pod prahem, a proto je lépe práh raději překračovat. Vylézá především v noci, ale někdy ho můžeme potkat i ve dne. Shání všelijaké dobroty, sbírá drobečky. Někdy při tom udělá malý nepořádek. Chceme-li si Kotoje udržet, můžeme mu občas uchystat nějaký ten pamlsek. Je hlavně na sladké.

Kotoj má rád legraci a ze všeho nejraději si udělá legraci z vás. Dlouho nemůžete najít nějakou věc a nakonec ji najdete právě tam, kde jste hledali hned na začátku? Připadáte si jako blázen? Můžete vzít jed na to, že v tom má prsty Kotoj. Schovává se určitě někde poblíž a směje se vám.

Pokud se vám zdá, že vám Kotoj až tolik štěstí a blahobytu nepřinesl, že to za všechny ty drobné nepříjemnosti nestojí, pak vězte, že bez něj by se vám vedlo daleko hůř!

 

 

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.