zboží s duší orientu

Co vás zajímá

Proč nakupovat u nás

amulety maori komprV obchodě Batavia najdete nejen skvělý dárek pro svého nejbližšího, ale zároveň i cenově velmi příznivé dárky pro celou spoustu svých přátel. Nebo si jen uděláte radost hezkým šperkem, bytovou dekorací, zajímavým oblečením, či módním doplňkem. Troufáme si tvrdit, že jen obtížně najdete lepší místo pro výběr originálního dárku než jsou naše obchody. 

Lidem, kteří hledají něco nového a neotřelého, nabízí náš e-shop ( ale i kamenné obchody Batavia ) nepřeberné množství zboží, které nakupujeme v zemích

Jižní a Jihovýchodní Asie. Indické krabičky a šperkovnice, balijská a thajská bižuterie, nepálské oblečení, čínské aromalampy, tibetské mísy, thajské hry a hlavolamy či dřevěné sošky Buddhy, draků, slonů patří mezi nejoblíbenější bytové doplňky. Vonné tyčinky, dámské i pánské oblečení v etno stylu, šátek palestina, sarongy, vodní dýmky, břišní tance – to vše k nám v posledních letech dorazilo z Orientu a nenápadně se stalo součástí každodenního života i v našich končinách.

sarongy batavia

Klademe důraz především na originalitu a kvalitu prodávaných výrobků. Proto se snažíme nakupovat přímo od řezbářů, keramiků a jiných řemeslníků, které jsme si po letech vybrali právě pro jejich spolehlivost a kreativitu. Bývají to velké rodiny či vesnické manufaktury, které se zpravidla specializují na jeden typ výrobku, často ale třeba i jen jeden manželský pár. Naprostá většina našeho sortimentu je vyráběna ručně za použití tradičních výrobních postupů dané oblasti.

Balijské dřevěné sošky, lombocká keramika, tibetské vonné tyčinky, egyptské vodní dýmky… to vše jsou zástupci starých kulturních odkazů tzv. třetího světa, které si našly své místo i v moderní evropské společnosti. Nutno podotknout, že tento vliv funguje i naopak. V zájmu udržení prodejnosti svého zboží nasávají výrobci podněty a vlivy z celého „západního“ světa a přizpůsobuji své výrobky našemu vkusu. Díky této symbióze se nám do rukou dostávají unikátní předměty, které - aniž by ztratily své kouzlo exotičnosti - pronikají přirozeně a nepozorovaně do našich životů. Ruku v ruce s tím jde i druhý aspekt této symbiózy. Můžeme vás ujistit, že koupí jakéhokoli výrobku povzbudíte naši touhu po jeho znovuobjednání a tím vlastně zcela přímo podpoříte vámi vybranou rodinu či manufakturu. A za to vám patří dík!

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.