zboží s duší orientu

Co vás zajímá

Vonné tyčinky - výroba a typy

 

vonne tycinky kambodza

Vyberte si z velkého množství druhů vonných tyčinek v našem e-shopu 

Vonné tyčinky jsou nedílnou součástí života téměř všech asijských národů. Cestovatel, který někdy navštívil tyto země, určitě nezapomene na libé vůně linoucí se ulicemi měst a vesnic z chrámu, pouličních svatyň i soukromých domů.

Vůně z doutnajících vonných tyčinek navozuje neopakovatelnou atmosféru Orientu, zklidňuje mysl a bystří smysly.

 

Výroba vonných tyčinek je starodávné posvátné umění. Vonné tyčinky se připravují z čistě přírodních surovin, jako jsou sušené květy, byliny, santalové dřevo, kůra exotických stromů atd., které se nejdříve rozemelou na velmi jemný prášek. Poté se do vzniklé drti přidávají esenciální vonné oleje a med, čímž vznikne velice jemná pasta, která se nanáší na tenká bambusová dřívka. Pak se vonné tyčinky rozloží a nechávají vyschnout na slunci. Řádné a pečlivé vysušení trvá několik dní.

 

Vonné tyčinky se používají v aromaterapii a je dokázáno, že působí antistresově a uklidňují naši mysl. Již tisíce let se používají při chrámových obřadech, jelikož se traduje, že jejich vůně dokáže vytvořit atmosféru oddanosti a lásky k Bohu.

 

Nejrozšířenějším druhem vonných tyčinek jsou tzv. „černé“ vonné tyčinky, vyrobené z bylinné a dřevěné drti nanesené na bambusovou špejli a napuštěné vonným olejem téměř jakékoli vůně. Jsou vhodné pro každodenní použití a zpříjemnění pobytu, ať už uvnitř bytu, nebo i na zahradě. V obchodech BATAVIA najdete z této skupiny široký výběr od prvotřídních výrobců Tulasi, Darshan, HEM a GR.

 

Kvalitnější vonné tyčinky, tzv. „masala“, jsou vyrobeny výhradně z drti různých druhů vonných dřevin (santal, cedr, jalovec), bylin (bazalka, tymián, pačuli), koření (hřebíček, muškátový ořech) a přírodních pryskyřic bez přídavku jakýchkoli chemických látek. Jejich vůně je díky tomu slabší, ale o to příjemnější a nevtíravější. Vonné tyčinky „masala“ se rozdělují na dvě skupiny: „masala“ a „flora masala“. Vonné tyčinky „flora masala“ jsou vyrobeny z výše uvedené drti a navíc napuštěné čistým esenciálním vonným olejem. „Masala“ vonné tyčinky se používají hojně v ayurvédské medicíně, dokáží zklidnit mysl, podpoří klid při meditaci či relaxaci, jsou nedílnou součástí buddistických a hinduistických obětin. I z této skupiny nabízí obchody BATAVIA  výběr z mnoha druhů. Mezi nejpopulárnější patří veškeré tibetské vonné tyčinky, dále indické Nag Champa Goloka, Nag Champa Satya Sai Baba, Masala Sandal Cosmic a Sri Krischna Nag Champa.

 

Doufáme, že si mezi našimi vonnými tyčinkami vyberete tu svoji a budete se k nám pro ni vracet.

Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst

Tento web používá cookies. Používáním této stránky, souhlasíte s jeho využitím.