Staré čínské mince jsou v současnosti oblíbeným amuletem - pro bohatství, ochranu, štěstí, lásku, plodnost, radost, energii, zdraví a další. Dokonce prý mají moc přinášet klidný spánek, dáme-li si je večer pod polštář.
Čínské mince mají symbolický význam. Jejich kruhový tvar představuje nebesa a čtvercový otvor zemi. Otvor - země je středem, kterým prochází osa spojující nebe se zemí, po níž probíhají "dračí síly", které minci oživují.
Mince se používaly také k věštění podle Knihy proměn I-ťing. Bývaly popsané pouze na jedné straně. Tato popsaná strana byla považována za hodnotu sudou a tedy jinovou, prázdná strana mince představovala hodnotu lichou, jangovou. Hází se šesti mincemi, z nichž se pak sestavuje hexagram, kombinace jinových a jangových hodnot, jejíž význam lze dohledat v knize. Kdo má o toto zájem, ať si koupí knihu I-ťing v nějakém esoterickém knihkupectví.
Čínské mince se čtvercovými otvory uprostřed jsou údajně výborným prostředkem feng-šuej pro přilákání financí do domu. Tři čínské mince navlečené na červené stužce je třeba zavěsit na vnitřní kliku hlavního vchodu a všichni členové domácnosti se z nich budou těšit. Rozhodně se nedoporučuje ověšovat mincemi každou kliku, aby nedošlo k opačnému efektu. Mince se také nemají zavěšovat na zadní vchod domu, který podle feng-šuej symbolizuje odliv věcí pryč z domu. Mince reprezentují Kov, který je prvkem západního nebo severozápadního sektoru a obzvláště tam prý bude tato rada dobře fungovat. Velký význam je přikládán kasičce naplněné čínskými mincemi a penězi, která se má zakopat na západě nebo severozápadě zahrady, zejména pokud se tam nachází malá vyvýšenina. Ta představuje ve feng-šuej horu zlata na zápraží. Tato metoda je považována za velmi prospěšnou, protože podle cyklu tvoření, Země dává Kov.
Copyright Batavia © 2009 - 2016. All Rights Reserved.
Designed by Vladimír Navrátil and Miroslav Ernst